Araştır , Öğren , Bilgilen

Beyaz Tenli Kadınlar Makyajda Nelere Dikkat Etmeli?

Beyaz Tenli Kadınlar Makyajda Nelere Dikkat Etmeli?

0 57

Beyaz Tenli Kadınlar Makyajda Nelere Dikkat Etmeli?

Beyaz, mermer gibi bir cilde sahip olmak birçok kadının hayalidir. Fakat beyaz tene sahip olup bu durumdan hiç hoşlanmayan kadınlarda mevcuttur. Bunun sebebi hem beyaz tene sahip olup hem de cilt tip hassas olmalarından kaynaklanır ama tabii ki her beyaz tenli kadının cildi hassas değildir.
Beyaz tenden şikâyetçi olunmasının bir diğer sebebi de; cildin kusurları çok fazla belli etmesidir. Durum böyle olunca çoğu zaman cilt kusurlarını kapatmak için fazlasıyla makyaj yapmak durumunda kalıyorlar. Uygun bir makyaj yaptığınız taktirde beyaz teniniz muhteşem gözükecektir. Beyaz tene sahipseniz göz farından, ruja kadar nelere dikkat etmelisiniz tek tek yazdık.

Beyaz Tenlilerde Göz Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle göz kapağı damarlarında renk değişikliği varsa yani göz kapakların cildine göre daha kızarık ve morarmış ise önce göz kapağına baz sür. Bazdan sonra mutlaka fondöteni göz kapağının üstüne sür. Göz farı seçiminde dikkat edin. Eğer nude renkler sürerseniz daha fresh bir görünüm kazanırsınız.
Fakat daha koyu bir far seçerseniz mesela; siyah, koyu bakır tonlar bu farlar gözünüzü odak noktası haline getirir. O yüzden makyajının geri kalanını daha hafif yapmalısın. Bunu şöyle düşünün bronz tenli birisine hafifi renkler yakışmayacağı gibi size de aşırı koyular yakışmaz. Ama yine de koyu far seçebilirsiniz, seçerseniz rujunuzu bile daha hafif tutmalısınız.
Eyeliner seçimi kahverengi olabilir. Kahverengi olması teninizle daha hoş gözükür. Siyah renk eyeliner de seçebilirsiniz fakat bu daha sert durmanıza sebep olabilir. Fakat seçim yine size kalmıştır. Eğer siyah renk eyeliner kullanacaksanız fazlaya kaçmayın.
Maskara seçiminde net olun. Kahverengi ya da farklı bir renk maskara hoş durmayabilir. Siyah renk bir maskara sürün.

Beyaz Tenli Kadınların Cilt Makyajında Dikkat Etmesi Gerekenler

Öncelikle kesinlikle cilt tipine uygun bir fondöten seç. Bu kural her ten rengi için aynıdır. Cilt tipine uygun olmayan bir fondöten sizin cildinizi oldukça kötü gösterir. Ayrıca fondöten seçerken fondöteni mutlaka boynunuzda test edin. Fondöten sürmeden önce kesinlikle cildiniz baz ya da nemlendirici ile nemlendirmen gerekiyor.
Yüzüne sürdüğün allığı fazla kaçırma. Fazla kaçırdığın taktirde yüzün kirli gözükür. Bronzlaştırıcı bir allık kullan bu sana oldukça hoş bir görünüm verir. Burnuna, çenene ve elmacık kemiklerinin altına uygula. Buralara uyguladığın allık bu hatların güzel ve belirgin gözükmesini sağlar. Son olarak allık sürmeden önce eğer göz altı kusurların varsa bunu concealer ile kapatmayı da unutma.

Beyaz Tenli Kadınların Ruj Seçme Ve Sürmede Dikkat Etmesi Gerekenler

Öncelikle şunu diyelim sakın başkalarının dudağında gördüğün rujlara özenme. Her ruj rengi her tene gitmez. Senin ten rengine gidecek ruj tonları sadece olacak. Fazla iddialı çarpıcı renkler hiç hoş durmaz. Özellikle bordo ve çok canlı bir kırmızı çiğ et yemiş gibi bir görünüm verir.
Dudaklarına önce bir dudak kalemi kullan. Rengi, açık bir renk olmalı. Rujun mutlaka dudak kalemiyle aynı ton olmalı. Rujunun rengi de açık bir renk olsun. Açıktan kastımızı aşırı açık uçuk bir renk değil. Tozpembe, şeftali tonları gibi renkler. Bu renkler teninle güzel bir uyum içerisinde gözükür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.