Araştır , Öğren , Bilgilen

İnstagram Keşfete Nasıl Çıkılır?

İnstagram Keşfete Nasıl Çıkılır?

0 72

İnstagram Keşfete Nasıl Çıkılır?

İnstagram kullanıcıların son dönemlerde büyük ilgi duyduğu ve özellikle gençlerin yoğun şekilde paylaşım yaptıkları bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Fakat uygulamayı kullanan kişilerin bazıları popüler olmak ve daha geniş bir kitleye hitap etmeyi amaçlıyor. Durum böyle olunca da kullanıcıların uygulamanın “keşfet” bölümüne çıkmak için uğraştıkları görülüyor.
Peki, İnstagram bulunan “keşfet” uygulaması nedir? Şimdi size öncelikli olarak bunu açıklayalım. Uygulamanın “keşfet” bölümünde kullanıcıların sevdikleri, beğendikleri ve hoşlandıkları içerikler gösteriliyor. Böylece kullanıcılar uygulamada daha kaliteli vakit geçirme fırsatı buluyor. Peki, İnstagram keşfet bölümüne nasıl çıkılır? Şimdi gelin sizler için bu soruya cevap verelim.

Hesap Gizliliğinize Herkese Açık Yapın

İnstagram uygulamasında bulunan “keşfet” bölümüne çıkmak için kullanıcıların öncelikli olarak yapması gereken en önemli şey uygulamanın ayarlar bölümüne giderek hesap gizliliğini herkese açık hale getirmekten geçiyor.
Gönderilerin herkese açık hale getirilmesi kullanıcıların gönderi ve paylaşımlarının daha geniş bir kitleye ulaşması için son derece önemlidir. Çünkü hesabı gizli olan kişilerin uygulamanın “keşfet” bölümüne çıkma hakları bulunmuyor. Hesabı herkese açık olan kişilerin uygulamanın “keşfet” bölümüne çıkması daha kolaydır.
Ancak İnstagram “Keşfet” bölümünde çıkmak için sadece bunu yapmak yeterli değildir. Şimdi gelin “keşfet” bölümünde çıkmak için yapmanız gereken bir diğer işlemi sizlere anlatalım.

Paylaşımlarınıza Bol Bol Etiket Ekleyin

İnstagram uygulamasında kullanıcıların “keşfet” bölümüne çıkmaları için yapmaları gereken bir diğer işlem ise yapılan paylaşımlara bol bol etiket eklemektir. Ancak bu etiketlerin paylaşımlarla uyumlu olması kullanıcıların “keşfet” bölümüne çıkmalarını kolaylaştıracaktır. Siz de yaptığınız paylaşımlara uygun konu etiketi ekleyerek İnstagramın “keşfet” bölümünde yerinizi alabilirsiniz.

İnstagramda Keşfet Bölümüne Çıkmanın Avantajları

  • İnstagramda “keşfet” bölümüne çıkmanın birçok avantajı bulunuyor. Bu avantajlar arasında; kullanıcıların daha geniş bir kitleye ulaşması kullanıcı tarafından tanınmayan kişilerin dahi kendilerini takip etmeleri sağlanır. Siz de bu sayede hem takipçi sayınızı doğal yollarla artırma fırsatı bulur hem de popüler olma yolunda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.
  • Keşfet bölümünde çıkmayı başaran hesaplar diğer kullanıcılar tarafından başarılı, güvenilir ve kaliteli hesaplar kategorisinde değerlendiriliyor. Keşfet bölümüne çıkan kullanıcıların beğeni sayılarında ciddi bir artış da yaşanıyor. Ayrıca uygulamanın “keşfet” bölümünde yer almayı başaran kişilerin paylaştıkları durum diğer adıyla storyleri izleyen kişilerin sayısı da artıyor.
  • Hikayeler dışında kullanıcıların paylaştıkları kısa ve uzun videolarda daha çok kişi tarafından izleniyor. Siz de daha geniş bir kitleye ulaşmak istiyorsanız bu adımları izleyebilirsiniz. Böylece hem İnstagram da “keşfet” bölümünde yer alırsınız hem de beğeni, takipçi ve izlenme sayılarınızı ciddi şekilde artırabilirsiniz.
    Peki, saydığımız bu işlemleri yapmak İnstagramın “keşfet” bölümünde çıkmak için yeterli mi? Bahsi geçen işlemleri tek tek yerine getiren kişiler İnstagram uygulamasının “keşfet” bölümünde kendilerine yer bulurlar. Kısaca söz edilen adımları uygulamak sizin İnstagramı “keşfet” bölümünde yer almanızı sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.