Araştır , Öğren , Bilgilen

Kuru Ciltler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Kuru Ciltler Nasıl Makyaj Yapmalı?

0 27

Kuru Ciltler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Kuru cilde sahip kişiler bilir ki kuru bir cilt bakımı, makyajı oldukça zordur. Gün içinde havanın değişikliği, stres ve hatta yorgunluk bile kuru cildi olumsuz etkiler. Cilt git gide donuklaşır, gerginleşir. Bazı kişilerde yüzün belli bölgelerinde deri döküntüsü olmaya başlar. Durum böyle olunca kuru cilde sahip kişilerin işi bir hayli zor oluyor. Özellikle bu yoruculuk makyaj yaparken kat ve kat artıyor. Çünkü ciltte kuru olan yerler bazen makyajı kabul etmiyor ve fondöten kuruyan deri parçalarının üstünden pul şeklinde gözükmeye başlıyor. Biz de eğer kuru bir cildin varsa nasıl makyaj yapmalısın sana onu anlatacağız.

Kuru Ciltler İçin Makyajda İlk Adım

  • Öncelikle cildini temizlemiş ve nemlendirmiş ol. Bu nemlendirme işlemi baz ile de yapabilirsin. Ama mutlaka cildini nemlendir. Ardından süreceğin fondöten mutlaka nemlendirici özellikte ve sıvı formada bir fondöten olmalıdır. Bu tarz fondöten deri döküntüsünün bile önüne geçecektir. Makyajını fırça ile yapmanızı pek önermiyorum. Bunun sebebi; fırça cildin kuru olduğu için ve sen sert bir hareket yaparsan cildini acıtabilir.

Kuru Ciltler İçin Makyajda İkinci Adım

  • Aslına bakarsan kuru ciltler için makyaj da son adım bu. Çünkü kuru ciltlerin makyajda dikkat etmesi gerek tek şey cildine sürdükleri. Fondötenini sürdükten sonra concealer, pudra ya da allık süreceksen fondöten de dikkat ettiğin gibi dikkat etmek zorundasın. Göz altı kapatıcıları göz altını zaten kurutur. Bunun için ya concealer kullanmayacaksın ya da çok iyi araştırarak güzel bir concealer alacaksın. Pudra seçimi ve allık seçiminde cildine uygun olmak zorunda. Kuru yüzünü daha fazla mat gösteren bir pudrayı sakın seçme. Pudranı daha çok kremsi bir pudra seçebilirsin, toz pudralar da tercih edebilirsin. Ama emin ol kremsi olanlar çok daha işine yarar. Bu cildin ne kadar kurur olursa olsun cildinde gayet iyi duracak. Ayrıca allık seçiminde de aynı pudra gibi kremsi bir allık tercih et. Çünkü kremsi yapıda ki ürünler daha yağlıdır. Bu da senin cildinin seçtiğin makyaj malzemesi yüzünden iyice kurumasına sebep olmayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.