Araştır , Öğren , Bilgilen

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır, Kimlere Verilir?

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır, Kimlere Verilir?

0 140

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır, Kimlere Verilir?

Kredi kartı; gerçek kişilerin ve bir işletmeye bağlı tüzel kişilerin Türkiye’de herhangi bir bankadan almış olduğu plastik olan manyetik özelliklerine sahip bir kart türüdür.

Kredi kartı bankanın her müşterisine farklı tutarlarda müşteri limiti adı verilen bir tutarda bankadan 30 gün boyunca alınan 10 gün boyunca da ödeme süresi bulunan bir karttır. Kişilerin sosyal güvencesinin durumuna göre, kira, faiz, yatırım hesabında para bulunması ve aylık belli bir getiri elde edilmesi; öğrenci ise öğrenci kredi kartı gibi türleri bulunur.

Bir kişinin müşteri limiti öğrenci ise bankacılık düzenleme ve denetleme kurumunun 2020 yılında yaptığı en son değişik ile gelir sunamayan bir müşterinin en fazla 2000 TL olması kararlaştırılmıştır.
Kamu bankalarında bir asgari ücret aylık 2324 TL elde edebilen kişi müşteri limiti dahilinde bir kart alabilir.
Özel bankalarda ise bankanın yetkisine bağlı olarak daha fazla olabilir.

Limitsiz kredi kartı ise; parasal bir sınırı olmayan sonsuz nitelikte olan tutarda olan bir kart türüdür.
Büyük şirketlerde çalışan üst düzey yöneticiler, büyük firma sahipleri, fabrika ve uluslararası alanlarda önemli hizmet sunan kişiler bu kredi kartını rahatlıkla alabilir. İsterlerse 10.000.000 TL tutarda gibi rakamı harcayabilirler.

Limitsiz Kredi Kartını Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Bankaların ortak kullanmış olduğu kredi notu sisteminde 1600 ve üzeri puanda sahip olmak, çalışılan bankalarda ödemelerini aksatmadan dönem borcunu ödemiş olmak gerekir.

Gereken belgelerde ise; kimlik kartı ile kişinin banka şubesine gitmesine veya telefon bankacılığından başvurmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Limitsiz Kredi Kartı Alabilme Şartları

  • Aylık elde edilen gelirin yüksek bir düzeyde olması ve iyi bir işe sahip olmak gerekir.
    Bankaların ortak havuz sistemi olan kredi kayıt bürosundan edinilen notun 1600-1800 arasında olması gerekmektedir.
  • Banka hesaplarının hesaba sürekli olarak para girişinin sağlanması, yüksek tutarlarda mevduata sahip olunması gerekir.
  • Bu kredi kartı ülkemizde herkese verilememektedir. Bunun için iyi bir işe sahip olunması, iyi bir gelirin elde edilmesi veya üst düzey bir firma sahibi olunması gerekir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.