Araştır , Öğren , Bilgilen

Öğrenciler İçin Part-Time İş Fikirleri

Öğrenciler İçin Part-Time İş Fikirleri

0 94

Öğrenciler İçin Part-Time İş Fikirleri

Öğrencilerin yapabileceği işlerin en başında part-time işler gelir. Okuldan ve ödevlerden geriye kalan zamanda öğrencilerin yapabileceği bir kısım işler vardır. Bu işler tam zamanlı işler kadar uzun ve yorucu veya tam zamanlı işler gibi sürekli olmadığı için part-time işler olarak adlandırılırlar.

Part-Time işlerden ne kadar para kazanılır?

Part-time işler adından da anlaşılacağı üzere yarı zamanlı işlerdir ve tam zamanlı işler kadar kazanç getirmezler. Ancak öğrenciler ve devamlı bir işte çalışma durumu olmayan insanlar için değerli işlerdir. Part-time işlerde kazanç çok değişkendir. Ancak bir günlük bir işin kazancı en az 50 Lira civarıdır. Daha az para teklif eden firmalarla çalışmamanızı tavsiye ederiz. Kazanılan en fazla para ise 300 – 500 lirayı bile bulabilir. Tabi bu işlerde farklı kriterler söz konusu olabilir. Mankenlik, oyunculuk gibi sektörler genelde bu parayı kazandırır.

Part-Time işlerde çalışmak için ne yapmak lazım? Part-Time İş Nasıl Bulunur?

Part-Time işlerde çalışmak ve part-time iş bulmak için genel olarak part-time iş tahsis eden ajanslara kayıt olmanız gerekmektedir. Bu ajanslar sizden bir form doldurmanızı isteyecektir ve ardından sistemlerine kayıt edeceklerdir. Size uygun bir iş olduğunda size ulaşacaklardır. Eğer ajanslarda devamlı olarak çalışmayı sürdürürseniz ve ajans sizden memnun kalırsa, ajans bünyesinde çalışmanız için iş teklifi bile gelebilir. Organizasyon firmaları ve bu tarz ajanslar bünyelerindeki elemanları genel olarak çalıştıkları bu tarz elemanlardan tahsis etmektedirler.

Part-Time iş veren firmalara nasıl ulaşabilirim?

Part-time iş veren firmalara bu yazıya ulaştığınız gibi yine internetten ulaşabilirsiniz. Organizasyon firmaları, part-time organizasyon firmaları şeklinde arama yaparsanız part time iş veren firmalara ulaşabilirsiniz. Sizi daha sonra ofislerine çağırıp form doldurmanızı isteyeceklerdir. Birden fazla firmaya kayıt olmanız sizin açınızdan ilk başta avantaj olacaktır çünkü hem çeşitli firmaları görmüş ve kıyas yapabilecek yetenekte olursunuz, hem de daha fazla iş bulma imkanınız olacaktır. Daha sonra çalıştığınız ajans sayısını azaltabilir, teke indirebilirsiniz.


Hem okuyup hem çalışmak zor mudur? Okurken nasıl çalışılır?

Genel olarak okurken çalışmak aslında çok zor bir şey değildir. Eğer okulunuz çok yoğun değilse, okul dışındayken sürekli okul işleriyle uğraşmanız gerekmiyorsa okurken çok rahat çalışabilirsiniz. Hatta okulunuz rahatsa okurken tam zamanlı bile çalışabilirsiniz ama bunu tabi ki tavsiye etmeyiz. Part-Time işler genel olarak sizin müsait olduğunuz zamanlarda zaten olacaktır. Müsait olmadığınız zamanları ajansınız bildiği için size o zaman aralıklarında iş vermeyecektir. Bu yüzden okurken çalışmak zor değildir, her insan okurken çalışabilir, para kazanabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.