Araştır , Öğren , Bilgilen

Yağ Yakımını Sağlayan Besinler

Yağları Yakan Besinler

0 401

Yağ Yakımını Sağlayan Besinler

Yağları Yakan Besinler

Zayıflamak istiyorsanız bunu en doğru şekliyle yapmalısınız. Aç kalarak ya da sadece sebzelerden, meyvelerden beslenerek doğru zayıflayamazsınız. Zayıflama ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız önce yağlarınızı eritmeniz lazım. Kaslarınızdan vererek zayıflamak sizi fit ve sağlıklı bir vücuda kavuşturmayacağı gibi tam tersine sağlıksız ve sarkık görünmenize neden olabilir. Yağları düzenli ve dengeli sporla yakabildiğiniz gibi yediklerinizle de yakabilirsiniz. Yanlış duymadınız yemek yerken biraz az yemenin yanında bazı besinleri de sofradan eksik etmezsek yağların yakımı zor olmaz.

Yağları Yakan Besinler

Ton balığı

İçerdiği omega-3 sayesinde açlık hormonu seviyesinin düşmesine yardımcı olur. Böylece doygunluk çabuk gerçekleşir. İhtiyacımız olmayan hiç besini yeme isteğinden bizi kurtarır. Gereğinde yeme alışkanlığını kazandırmayı sağlar.

Tavuk

Sindirim sırasında diğer etlere göre çok daha fazla kalori harcatır.

Biber

Biber içerisinde kapsaisin maddesi bulunduran bir besindir. Biberde bulunan bu kapsaisin maddesi vücudun savunma mekanizmasını hızlı bir şekilde devreye sokar. Hatta acı biber yerken yanmamızın sebebi de bundan dolayıdır. Ayrıca biber endorfin hormonu salgılıyor. Bilindiği gibi de endorfin hormonu mutluluk hissi vermektedir.

Tarçın

İçinde barındırdığı şeker sayesinde kilo yapmaya birebir tatlıları yeme isteğinizi keser. Sindirimi kolaylaştırır.

Kahve

Kafein kalp atışını hızlandırır. Kalp atışımız hızlandığında vücut daha fazla kalori yakmaya başlar.

Yağları Yakan Besinler

Kırmızı Çay

Zayıflamak isteyenler için yeşil çay kadar önemlidir. Yeşil çayı tercih etmeyenlerin ise bir numaralı tercihidir.

Kepekli Tahıllar

Kepekli her ürün besin değeri açısından gayet zengindir. Kepekli tahıllar inanılmaz bir şekilde lif kaynağıdır. Lifler de insülini orta düzeyde tutmaya yaradığı için iştahı bastırır.

Ananas

Sindirimi kolaylaştıran bir meyvedir. Taze yemeye dikkat edin. Taze yenildiğinde metabolizmanın çabuk çalışmasını sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.